A A A

Konkurs – Światowy Dzień Wiatru

piątek, 19 Czerwiec 2020


Światowy Dzień Wiatru: okazja do promowania odnawialnych źródeł energii wśród młodzieży

15 czerwca to dzień, w którym na całym świecie obchodzone jest Święto Wiatru. To dobry pretekst, aby edukować o jego potencjale i wskazywać na korzyści płynące z pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł. Dlatego EDP Renewables, lider sektora energetycznego oraz czwarty pod względem wielkości producent energii wiatrowej na świecie, organizuje tematyczny konkurs dla młodzieży, w którym liczyć się będą kreatywne pomysły oraz zaangażowanie. Wyzwanie rozpoczyna się właśnie 15 czerwca, a uczestnicy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody.

Światowy Dzień Wiatru to bardzo ważne święto w naszym kalendarzu. W tym roku sytuacja zagrożenia pandemią skłoniła nas do sięgnięcia po nową formułę konkursu i jesteśmy bardzo ciekawi rezultatów. Liczymy, że spotka się z dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży – mówi Joaquim Barbosa, Country Manager EDP Renewables.

Konkurs promowany będzie w skali ogólnopolskiej na popularnej wśród młodzieży platformie TikTok przez Adriana Rokowskiego – Pasofixa.

Aby wziąć udział w wyzwaniu wystarczy indywidualnie lub w dwuosobowym zespole wykonać kreatywną pracę artystyczną, nagrać krótki filmik z tik-tokerem lub film opublikowany na Instagramie czy Facebooku z hashtagiem #dzienwiatruzedpr, który pokaże znaczenie wiatru w codziennym życiu każdego z nas. Forma jest dowolna, dlatego w konkursie mogą się wykazać zarówno młodsze dzieci, jak i starsi uczniowie. Dla członków najlepszych grup przygotowane są atrakcyjne nagrody – elekryczne hulajnogi, latawce, zabawki edukacyjne i inne gadżety dla najmłodszych.

Zgłoszenia można wysyłać od 15 do 30 czerwca na adres konkurs.edpr@gmail.com.

Wyniki poznamy 20 lipca.

O EDP Renewables (EDPR)

EDP Renewables (Euronext: EDPR) jest światowym liderem w sektorze energii odnawialnych
i czwartym największym producentem energii wiatrowej na świecie. EDPR dysponuje solidnym procesem rozwoju, najwyższej klasy aktywami oraz zdolnością operacyjną lidera rynkowego.
W ciągu ostatnich lat EDPR odnotował wyjątkowy rozwój i dziś jest obecny na 14 rynkach międzynarodowych (Belgia, Brazylia, Kanada, Kolumbia, Francja, Grecja, Włochy, Meksyk, Polska, Portugalia, Rumunia, Hiszpania, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone).

 

Pobierz regulamin

Galeria Zdjęć